ZKUSTE VAGINÁLNÍ KULIČKY

Nacházíte se v sekci » sexshop » články » ZKUSTE VAGINÁLNÍ KULIČKY
Určitě už jste někdy slyšela o Venušiných (vaginálních) kuličkách. Že je to spíše erotická pomůcka?
Ano i ne.
Pravdou je, že donedávna byly k dostání opravdu jen v erotických obchodech. Protože v posledních letech dochází k docenění důležitosti svalů pánevního dna, byly „kuličky“ zahrnuty do zdravotnických pomůcek pod názvem vaginální kuličky.
Dnes se proto prodávají také v lékárnách, zdravotnických prodejnách nebo v drogeriích. Jejich zdravotní účinky jsou však známy od 50. let, kdy se jim říkalo Rumbakoule. Bohužel zřejmě kvůli předsudkům a nedostatku dostupných informací nebyl jejich zdravotní efekt brán v potaz.
Proč se mám zabývat posilováním svalů pánevního dna?
Podstatou vaginálních kuliček jsou obvykle dvě duté plastové kuličky o průměru od 2,5 do 3,5 cm, které jsou spojeny. V těchto kuličkách se nacházejí menší a těžší, většinou kovové kuličky. Pohybem se malé kuličky uvnitř rozhoupou a přenášejí vibrace na plastové kuličky. Toto jemné chvění stimuluje poševní svaly a zajišťuje jejich prokrvení. K samotnému posílení však dochází snahou ženy zadržet kuličky v pochvě.
Kovové kuličky mohou mít různou hmotnost (20 - 40g). S větší hmotností vnitřních kovových kuliček je nutné více stáhnout poševní svaly a cvičení se stává těžší. Je to tedy jednoduchý a nenáročný způsob „posilování“ poševních svalů. Posilování ztížíme a zintenzivníme, pokud budeme mít kuličky zavedené i během normální denní činosti nebo během cvičení tzv. Kegelových cviků. Vaginální kuličky můžeme nosit celý den i používat při sportu. Vhodnou sportovní aktivitou může být běh, jízda na kole či koni, aerobik nebo tanec.

Vaginální kuličky jako prevence i léčba Používáním vaginálních kuliček můžeme předejít různým gynekologickým operacím či inkontinenci v pozdějším věku (nekontrolovaný únik moči související s fyziologickým ochabnutím svalů pánevního dna). K ochabnutí svalů může dojít například pokud většinu svého pracovního času trávíte v sedě. Přitom zpevněné svaly pánevního dna zlepšují stabilizaci celého těla (pánevní dno je důležitý svalový systém, který napomáhá uržet správné postavení pánve a celého těla).
Léčit vaginálními kuličkami můžeme počínající inkontinenci i ochabnutí svalstva pánevního dna v důsledku těhotenství nebo po gynekologických operacích.
Při pravidelném cvičení (30 minut denně) můžete výsledky očekávát již po 12 týdnech.
13. 3. 2013 14:48:54zdroj: www.erosstar.cz


Komentáře

Novinky a akční
nabídky na emailShop roku Doprava zdarma